Serialowe rozwody, które napędziły fabułę

Rozwód to przykra ostateczność, na którą decydują się osoby, nieumiejące już razem funkcjonować w związku. Jest to również bardzo popularny motyw w filmach, jak i serialach, który pozwala napędzić fabułę, wzbogacając ją o nowe relacje między bohaterami oraz problemy, pojawiające się na każdym kroku. Jakie zatem pary musiały się rozwieść, aby napędzić w jakiś sposób produkcję serialową?

Barney Stinson i Robin Scherbatsky „Jak poznałem waszą matkę”

Perypetie tych dwojga bohaterów możemy oglądać w serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Wraz z Tedem, Lily i Marshallem tworzą oni grupkę przyjaciół, którzy wspólnie żyją, spędzają razem czas oraz się wspierają. Bez zastanowienia można powiedzieć, że tworzą oni swego rodzaju dbającą o siebie rodzinę. Nie są jednak ze sobą w żaden sposób spokrewnieni, co niejednokrotnie prowadzi do romansów i romantycznych uniesień. Barney i Robin poprzez swój rozwód znacznie wpłynęli na grono swoich przyjaciół. Robin zaczęła unikać swojego dawnego męża, czego skutkiem było zrezygnowanie ze spotkani ze znajomymi. Ten zabieg pozwolił również twórcom serialu podkreślić fakt, że grono nawet najbardziej bliskich sobie przyjaciół, może nie przetrwać niektórych sytuacji. Informacja o tym rozwodzie z pewnością utrwaliła się w pamięci widzów.

Piotr Korzecki i Dorota Korzecka „Magda M”

To właśnie dzięki rozwodowi tego małżeństwa, dwoje głównych bohaterów serialu (Magda Miłowicz i Piotr Korzecki) znów miało szansę spotkać się po latach. Droga, którą musieli oni przejść by móc być razem, była kręta i pełna niespodzianek, wpływających na ich wspólne relacje. Niezaprzeczalnie jednak można powiedzieć, że gdyby nie zdrada Doroty i jej rozwód z Piotrem Korzeckim, zawiązanie takich relacji między głównymi bohaterami nigdy nie byłoby możliwe.

Sansa Stark i Ramsay Bolton „Gra o Tron”

Trudno mówić o kwestiach rozwodowych w serialu, w którym nie ma kancelarii prawnych, czy też prawnych instytucji. To świat fantazy, obfitujący jednak w różnego rodzaju ceremonie, w skład których wchodzi również ślub. Za rozwody uznajmy zatem moment, w którym partnerzy odchodzą od siebie w ten, lub też inny – brutalny sposób. Do tej drugiej kategorii z pewnością można zaliczyć związek Sansy i Boltona. Mąż mieszkanki Winterfell, jako że był sadystą, lubiącym okrucieństwo, odcisnął na niej piętno, które zmieniło ją na zawsze. Za przełomowy jednak moment dla Sansy Stark można uznać moment, kiedy mści się i wydaje swojego męża na ucztę jego własnym psom. Dzięki tej sytuacji staje się ona odważną, stonowaną kobietą, która wie czego chce i głośno wypowiada swoje zdanie.

Rozwody, rozstania i wszelkiego rodzaju zerwane relacje. Są to motywy, które zawsze wzbudzają mnóstwo emocji wśród widzów, którzy z zapartym tchem śledzą poczynania swoich ulubionych bohaterów. Jak widać twórcy lubią ich używać, gdyż pozwalają one wprowadzić do fabuły mnóstwo nowych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *